• Carok Clay Medium Blue Niebieska glinka średnia

Niebieska - Średnio agresywna glinka do dekontaminacji.

Brak towaru
33.75
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 21
Kurier - Pobranie 25
Dostępność Brak towaru

Carok Clay Medium Blue to średnio agresywna, niebieska glinka została opracowana, by skutecznie oczyścić lakier z zabrudzeń, których nie usunęło mycie. Usuwa m.in. pyły przemysłowe i atmosferyczne, wszelkiego rodzaju nalot wyczuwalny pod palcami (chropowatość lakieru), pozostałości paliwa lotniczego i inne. Glinka wielokrotnego użytku.

Cechy:

  1. średnio ścierna
  2. dogłębnie oczyszcza lakier
  3. usuwa nalot pochodzący z pyłów przemysłowych
  4. likwiduje chropowatość lakieru
  5. duża tabliczka - 100 gramów
  6. glinka wielokrotnego użycia, jeden kawałek glinki wystarczy na kilka-kilkanaście aut
  7. pozostawia lakier bardzo gładki, szklisty, niemal jak lustro
  8. przygotowuje lakier do dalszych etapów, np. polerowania, woskowania itd. 


Sposób użycia:

Stosuj bezpośrednio po umyciu samochodu. Urwij kawałek glinki - około 20-30 gramów (1/5-1/3 tabliczki), rozgniataj ją w dłoni, aż stanie się plastyczna, uformuj placek o średnicy około 5 cm. Na powierzchnię lakieru o wymiarach około 30x30cm rozpyl lubrykant i przesuwaj glinką na tym obszarze. Ruchy posuwisto-zwrotne w linii prostej, a następnie identycznie pod kątem prostym - jest to dobry sposób, by nie pominąć żadnego miejsca. Nacisk delikatny. Tylko tyle, żeby utrzymać glinkę, żeby nie wypadła. Glinka nie może pracować "na sucho", dlatego bardzo ważne jest zapewnienie dobrego poślizgu. Trzeba rozpylać lubrykant tak, by glinka przesuwała się po lakierze "bez oporu". 
Zabrudzoną glinkę obróć na drugą stronę i czyść lakier dalej. Następnie zagnieć glinkę kilka razy na pół i na pół i na pół... uformuj "placek" i dalej oczyszczaj fragment lakieru. Kiedy glinka pozostaje czysta i/lub przesuwa się po lakierze bardzo lekko, praktycznie "bez oporu", można przejść do następnego obszaru. Krok po kroku oczyść całą powierzchnię lakieru. Każdy fragment po zakończeniu wytrzyj dokładnie mikrofibrą. Po zakończeniu dobrze jest umyć ponownie auto. 

Porady:

Stosowanie roztworu szamponu przy glinkowaniu może wpływać na skrócenie żywotności glinki (kruszenie) oraz zwiększenie ryzyka uszkodzenia lakieru. Dlatego zawsze stosuj dedykowany lubrykant.
W chłodne dni w celu poprawy plastyczności glinki, można ją włożyć do ciepłej wody.
Gdy glinka upadnie, trzeba ją wyrzucić. Glinka jest zużyta, kiedy robi się krucha lub jest brudna

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie